Majlis Sukan Negara Malaysia
KEJOHANAN BAKAT ANGKAT BERAT ZON UTARA 2024

TARIKH: 12-14 JULAI 2024

TEMPAT: DEWAN ANGKAT BERAT, KOMPLEKS SUKAN TUANKU SYED PUTRA, KANGAR PERLIS

KATEGORI YANG DIPERTANDINGKAN:

14/07/2024

13THN – 14THN

WANITA: 40KG, 45KG, 49KG, 55KG, 59KG, +59KG

15THN – 17THN

WANITA: 45KG, 49KG, 55KG, 59KG, 64KG, +64KG

Kejohanan bakat sukan angkat berat telah dijalankan merentasi lima zon di seluruh negara. Kelayakan angkatan di kejohanan ini sedikit berbeza berbanding kelayakan angkatan di Karnival Bakat Kebangsaan (KBK) iaitu angkatan bermula 30kg bagi wanita dan 35kg lelaki, manakala di KBK pula angkatan bermula 25kg untuk lelaki dan 20kg bagi wanita.

Zon Utara merupakan zon terakhir bagi sukan angkat berat. Pertandingan di setiap zon menyaksikan persembahan hebat daripada setiap pasukan negeri yang mengambil bahagian.

Berikut adalah pecahan penyertaan atlet bagi setiap negeri:

1. Perlis – 11 (L) 6 (W)

2. Kedah – 24 (L) 9 (W)

3. P.Pinang – 3(L) 2 (W)

4. Perak – 14(L) 11(W)

5. Selangor – 18(L) 5(W)

6. WPKL – 21(L) 5(W)

7. N. Sembilan – 4(L) 1(W)

8. Melaka – 16(L) 5(W)

9. Johor – 4(L) 3(W)

10. Pahang – 3(L)

11. Terengganu – 14(L) 7(W)

12. Kelantan – 3(L) 1(W)

13. Sabah – 18(L) 4(W)

14. Sarawak – 4(L) 3(W)

Jumlah keseluruhan: 157(L) 62(W)

Kejohanan peringkat akhir dijangka berlangsung pada bulan September selepas mesyuarat penyelarasan bersama pihak PABM.

SIRKIT 1 KEBANGSAAN PARA BADMINTON MSN-ALLIANZ-BAM 2024

Tempat : Pusat Kecemerlangan Sukan Paralimpik, Kampung Pandan

Tarikh : 11 – 14 Julai 2024

KEPUTUSAN AKHIR

MD SH6

πŸ₯‡ SAB Charlie Fred Sagunting + PAH Lee Yee Hao

πŸ₯ˆ PP Cheah You Zhou + KED Muhammad Naim Ahmad Helmi

πŸ₯‰ SWK Ardiles Anak Benson + Ryllan Cornellius Megan Anak Rudy

MD SL3-4

πŸ₯‡ PRK Hairul Fozi Saaba + Muhammad Huzairi Abd Malek

πŸ₯ˆ SAB Jerald Jaudy St + Mohd Asrun Mahadi

πŸ₯‰ SWK Hazery bin Serbani + Mohd Aqil Haziq bin Jing Chee

πŸ₯‰ SWK Gregory Anak Kanyan + Nik Ariffen Putit

MD SU5

πŸ₯‡ WPKL Suhaimi Robini + Syahrul Feezwan Abd Samad

πŸ₯ˆ TER Muhammad Fareez Roosdi + Nik Muhammad Hasraff Muazzam

πŸ₯‰ NS Arif Ridzuan Ab Nasir + Shamil Kahar

πŸ₯‰ MEL Fareezul Mohd Sapri + Mohd Izzat Mukhatar

MS SH6

πŸ₯‡ PP Cheah You Zhou

πŸ₯ˆ SAB Charlie Fred Sagunting

πŸ₯‰ KED Muhammad Naim Ahmad Halmi πŸ₯‰ PAH Lee Yee Hou

MS SL3

πŸ₯‡ PRK Muhammad Huzairi AB Malek

πŸ₯ˆ SAB Jerald Jaudy

πŸ₯‰ SAB Rahim Tinggal

πŸ₯‰ SWK Hazery Serbani

MS SL4

πŸ₯‡ NS Shamil Kahar

πŸ₯ˆ JHR Muhammad Asree Ruslee

πŸ₯‰ MEL Muhammad Izzat Mukhatar

πŸ₯‰ SWK Gregory Anak Kanyan

MS SU5

πŸ₯‡ SAB Gerald H. Simbaku VII

πŸ₯ˆ TER Nik Muhammad Hasraff Muazam

πŸ₯‰ SAB Shah Rizan Daud

πŸ₯‰ SWK Muhammad Adam Harith Anthony

MS WH2

πŸ₯‡ SEL Rahim Yusoff

πŸ₯ˆ PER Muhammad Shafiq Mohamed Jamil

πŸ₯‰SEL Muhammad Hafiz bin Ahmad

WS SL4

Acara : *Compound Men Open Double*

πŸ₯‡ SWK Nursyazwani Shahriman

πŸ₯ˆ SWK Chan Lee Ching

πŸ₯‰ PER Siti Maisarah Mat Lawani

πŸ₯‰ WPKL Minah Ahmad

PW SU5

πŸ₯‡ WPKL Nor Fariha Kamarudin

πŸ₯ˆ JHR Kamellia B.R Ketaren

MD SL3-4

πŸ₯‡ TER Ahmad Hakim Khalid + Mohd Johari Saed

πŸ₯ˆ PER Mohd Ikrimah Mohd Nizar + Usamah Ariffin Abdullah

πŸ₯‰ MEL Muhammad Zakri Sham Sahlan

πŸ₯‰ SEL Rahim Yusof

MS SH6

πŸ₯‡ SWK Nurzammiezatul Syafiqqah Mohamad Zamberi

πŸ₯ˆ WPKL Irdina Aemi Saiful Bahri

πŸ₯‰ SEL Siti Naquiah Md Ali

MS WH1

πŸ₯‡ TER Mohd Johari Saed

πŸ₯ˆ PER Mohd Ikrimah Mohd Nizar

πŸ₯‰ TER Ahmad Hakim Khalid

XD SH6

πŸ₯‡PAH Lee Yee Hao + Fazira Nazwa M. Salleh

πŸ₯ˆSWK Ardiles Anak Benson + Nurzammiezatul Syafiqqah Mohamad Zamberi

πŸ₯‰ KED Muhammad Naim bin Ahmad Halmi

πŸ₯‰WPKL Irdina Aemi Saiful Bahri

SIRKIT 2 KEBANGSAAN PARA MEMANAH

MSN-ALLIANZ-NAAM

TEMPAT: PADANG D, MSN BUKIT JALIL

TARIKH: 7 HINGGA 11 JULAI 2024

KEPUTUSAN AKHIR

Acara : Recurve Men open Category 2

πŸ₯‡ TER Mohd Faizol Mohd

πŸ₯ˆ SAB Leanardo Bros Markos

πŸ₯‰ KEL Mohd Khairul Mohamad

Acara : Recurve Women Open Category 2

πŸ₯‡ TER Nor Shahidatina Razab

πŸ₯ˆ SEL Nur Amani Nasuha

πŸ₯‰ PRK Nur Hazimah Zainuddin

Acara : Recurve Men Open

πŸ₯‡ TER Muhammad Azaruddin Mat

πŸ₯ˆ KED Suresh a/l Tangaveloo

πŸ₯‰ SAB Charlie Jekulis

Acara : Recurve Women Open

πŸ₯‡ PRK Norismaliza Suhidi

πŸ₯ˆ SEL Shazleen Elneesha

πŸ₯‰ PAH Nurfatin β€˜Afifah Mohamed Sa’ari

Acara : Compound Men Open

πŸ₯‡ SEL Lim Tao Keong

πŸ₯ˆ PRK Megat Nur Izzat Megat Noor Azre

πŸ₯‰ PRK Kumar a/l Krishnan

Acara : Compound Women Open

πŸ₯‡ PP Amira Firdiana Abd Wahab

πŸ₯ˆ PRK Anna Maria a/p David

πŸ₯‰ PRK Nurul Farha Abdul Hamid

Acara : Recurve Men Open Double

πŸ₯‡ SAB Charlie Jekulis / Fredoline Modius

πŸ₯ˆ PRK Mohamad Saiful Abdul Manan / Nazrul Helmy Rahim

πŸ₯‰ TER Muhamad Azaruddin Mat / Wan Muhammad β€˜Adli Mohd Razin

Acara : Recurve Women Open Double

πŸ₯‡ KED Nor Wahyuni Mohd Subri / Thilagavathi a/p Krishnan

πŸ₯ˆ PRK Norismaliza Suhidi / Rosliza Ismail

Acara : Compound Men Open Double

πŸ₯‡ WPKL Mohd Azalan Mohd Zain / Muhammad Aizat Zaini

πŸ₯ˆ SAB Mohammad Amirul Ikhwan Jusnah / Mohd Fakrul Azam Roslan

πŸ₯‰ SEL Lim Tao Keong / Mohamad Fandy

Acara : Compound Women Open Double

πŸ₯‡ PRK Anna Maria a/p David / Nurul Farha Abdul Hamid

πŸ₯ˆ PP Amira Firdiana Abd Wahab / Anis Humaira Mohd Rasli

πŸ₯‰ KED Khairunnisa Johari / Sharon a/p James

Acara : Recurve Open Mixed Team

πŸ₯‡ PRK Norismaliza Suhidi / Nazrul Helmy Rahim

πŸ₯ˆ KED Thilagavathi a/p Krishnan / Suresh a/l Tangaveloo

πŸ₯‰ PAH Ahmad Jaffri Jamaluddin / Nurfatin β€˜Afifah Mohamed Sa’ari

Acara : Compound Open Mixed Team

πŸ₯‡ PP Amira Firdiana Abd Wahab / Mohamed Saifullrizal Mohamed Bakhir

πŸ₯ˆ PRK Nurul Farha Abdul Hamid / Megat Nur Izzat Faiz Megat Noor Azre

πŸ₯‰ TER Mohamad Zulhilmi Mohd Raduwan / Norhaslina Suria Mohamed

_Juara Keseluruhan :_

*NEGERI PERAK*

πŸ₯‡ 3

πŸ₯ˆ 5

πŸ₯‰ 2

MAJLIS UNDIAN SUKAN BERPASUKAN SUKMA XXI SARAWAK 2024

Majlis Undian Sukan Berpasukan bagi temasya Sukan Malaysia SUKMA XXI Sarawak 2024 telah diadakan di Hotel Dorsett Grand, Subang dan melibatkan 11 Jenis Sukan iaitu Bola Sepak Wanita, Futsal Lelaki, Bola Jaring, Bola Tampar Dewan, Hoki, Kabaddi, Ragbi, Sofbol, Bola Keranjang, Kriket dan Sepak Takraw.

Turut hadir sama ke majlis berkenaan, YBrs. Encik Abdul Rashid Yaakub, Ketua Pengarah MSN.

MESYUARAT JAWATANKUASA KHAS TEKNIKAL BIL 3/2024

SUKMA XXI SARAWAK 2024

Mesyuarat Jawatankuasa Khas Teknikal Bil 3/2024 SUKMA XXI Sarawak telah dipengerusikan oleh YBrs. Encik Abdul Rashid Yaakub, Ketua Pengarah Majlis Sukan Negara merangkap Pengerusi Jawatankuasa Khas Teknikal Sukan Malaysia XXI Sarawak 2024 bertempat di Hotel Dorsett Grand Subang, Selangor.

Mesyuarat diadakan bagi pengesahan acara selepas tarikh senarai pendek pendaftaran atlet telah ditutup pada 5 Julai 2024 yang lalu sekaligus membentangkan persiapan venue pertandingan bagi yang disampaikan oleh Ketua Pegawai Eksekutif Perbadanan Sukan Sarawak merangkap Pengerusi Jawatankuasa Teknikal dan Pertandingan SUKMA XXI Sarawak 2024, YBrs. Encik Awang Putrayusrie bin Haji Awang Redzuan.

Turut hadir sama, YBrs. Encik Morshidi Fredrick, Setiausaha Tetap Kementerian Belia, Sukan dan Pembangunan Keusahawan Sarawak, YBrs. Encik Peter Chee Nyuk Min, Timbalan Ketua Pegawai Eksekutif Sekretariat SUKMA XXI Sarawak 2024 dan YBrs. Encik Jefri Ngadirin, Timbalan Ketua Pengarah (Pembangunan Sukan) MSN.

KURSUS PENGURUSAN SUKAN KEBANGSAAN (KPSK) TAHAP 1 BERSAMA SUKAN WANITA SIRI 1/2024

Kursus Pengurusan Sukan Kebangsaan (KPSK) Tahap 1 bersama Sukan Wanita siri 1/2024 telah diadakan pada 10 hingga 12 Julai 2024 bertempat di The Pearl, Kuala Lumpur.

Seramai 38 orang peserta wanita yang terdiri daripada Persatuan Sukan Kebangsaan dan Kementerian Pelajaran Malaysia.

Majlis Penutup telah disempurnakan oleh En.Jefri Ngadirin, Timbalan Ketua Pengarah. Sektor Pembangunan Sukan TKP(S)

-Pegawai Penilai-

En. Suhaimi Sun Abdullah

-Tenaga Pengajar-

1. En. Abdullah Firdaus Bin Abdul Jalil

2. Dr. Mohd Firdaus Bin Abdullah

3. Ts Dr. Hadafi Fitri Bin Mohd Latip

4. Dr. Mohd Shariman Bin Shafie

LAWATAN CHEF DE MISSION SUKAN OLIMPIK PARIS 2024

Chef de Mission ke Sukan Olimpik Paris 2024, Datuk Hamidin Mohd Amin mengadakan lawatan dan tinjauan persiapan jaguh pecut negara, Muhammad Azeem Fahmi di Stadium Mini MSN, Bukit Jalil.

Pada lawatan tersebut, Datuk Hamidin meluangkan masa meninjau sesi latihan dan mendapatkan maklumat terkini mengenai persiapan Azeem ke arah Temasya Sukan Olimpik Paris 2024.

Azeem pemenang pingat gangsa Sukan Asia Hangzhou dipilih Kesatuan Olahraga Malaysia untuk beraksi di Paris menerusi slot wild card yang ditawarkan oleh Olahraga Dunia.

LAWATAN CHEF DE MISSION SUKAN OLIMPIK PARIS 2024

Chef de Mission ke Sukan Olimpik Paris 2024, Datuk Hamidin Mohd Amin mengadakan lawatan dan tinjauan persiapan atlet renang, Steve Khiew Hoe Yan dan Tan Rouxin di Pusat Akuatik Nasional, Bukit Jalil.

Pada lawatan tersebut, Datuk Hamidin meluangkan masa meninjau sesi latihan dan mendapatkan maklumat terkini mengenai persiapan kedua-dua perenang negara ke arah Temasya Sukan Olimpik Paris 2024.

Steve dan Rouxin dipilih untuk mengisi dua slot wild card badan induk sukan itu, Akuatik Dunia berdasarkan mata yang dikumpul dalam ranking Akuatik Dunia.

Steve akan menyertai acara 400 meter gaya bebas manakala Rouxin akan beraksi dalam acara 100 meter kuak dada.

MAJLIS BACAAN YASIN DAN SOLAT HAJAT

Majlis bacaan Yasin dan solat hajat untuk kesejahteraan dan kejayaan Kontinjen Malaysia ke Temasya Sukan Olimpik dan Paralimpik Paris 2024 telah diadakan di Surau Al-Faizin, Majlis Sukan Negara Bukit Jalil.

Majlis turut dihadiri Timbalan Menteri Belia dan Sukan, YB Adam Adli Abd Halim; Timbalan Ketua Setiausaha (Pengurusan) Kementerian Belia dan Sukan, YBrs. Encik Abdullah Hasan dan Chef de Mission ke Sukan Olimpik Paris 2024, Datuk Hamidin Mohd Amin.

Kontinjen Malaysia ke Sukan Olimpik Paris akan diwakili 26 atlet dari 9 jenis sukan yang akan bermula pada 26 Julai hingga 11 Ogos 2024, manakala 28 atlet dari 7 jenis sukan akan mewakili negara ke Sukan Paralimpik Paris yang akan membuka tirai pada 28 Ogos hingga 8 September 2024.

KEM PEMILIHAN AKHIR PROGRAM FAST TRACK KEBANGSAAN SUKAN TERJUN

Kem Pemilihan Akhir Program Fast Track Kebangsaan Sukan Terjun telah membuka tirai pada 9 Jun hingga 13 Julai 2024 di sekitar KL Sports City.

Seramai 60 orang peserta terbaik telah terpilih untuk menjalani kem ini berikutan hasil daripada Program Pencarian Bakat Baru TID Terjun Jelajah Malaysia 2024 dan Kejohanan Bakat Terjun Kebangsaan yang diadakan sekitar April hingga Jun yang lalu.

Kem tersebut turut menerima kunjungan daripada YB Hannah Yeoh, Menteri Belia dan Sukan.

Majlis Sukan Negara Malaysia