Majlis Sukan Negara Malaysia
MESYUARAT JAWATANKUASA TERTINGGI SUKAN MALAYSIA BILANGAN 11

Mesyuarat Jawatankuasa Tertinggi SUKMA Bilangan 11 telah dipengerusikan oleh YB Hannah Yeoh, Menteri Belia dan Sukan bertempat di MSN, Bukit Jalil.

Temasya Sukan Malaysia (SUKMA) XXI di Sarawak bermula 17 Ogos 2024 nanti bakal mencipta sejarah apabila sah mempertandingkan jumlah acara tertinggi untuk disaingi 15 Kontinjen bertanding.

Sebanyak 488 acara daripada 37 jenis sukan akan dipertandingkan di Sarawak, sekaligus mengatasi jumlah tertinggi 426 acara, dua tahun lalu.

Jawatankuasa Tertinggi Sukan Malaysia juga turut memilih negeri Selangor sebagai tuan rumah SUKMA dan Para SUKMA XXII yang akan dijadualkan pada tahun 2026.

KEJOHANAN IBF WORLD YOUTH CHAMPIONSHIP 2024

Sukan: TENPIN BOLING

Tarikh: 7 – 18 Julai 2024

Tempat: Incheon, Korea

FINAL RESULTS:

GIRL’S TEAM:

🥇– MALAYSIA

🥈– SINGAPORE

🥉– NORWAY & COLOMBIA

MIXED TEAM

🥇– KOREA 2

🥈– SWEDEN 2

🥉– MALAYSIA 1 & CZECH REPUBLIC 1

PROGRAM TAKLIMAT KOD SUKAN SELAMAT BERSAMA KONTINJEN WILAYAH PERSEKUTUAN KUALA LUMPUR

Sesi Taklimat Kod Sukan Selamat diteruskan lagi bersempena Majlis Penyerahan Bendera bagi Kontinjen WIPERS bertempat di Dewan Serbaguna Menara Seri Jabatan Wilayah Persekutuan, Putrajaya.

Sesi ini dihadiri oleh seramai 263 orang atlet/jurulatih/pengurus pasukan (melalui scan QR) dari 41 jenis sukan yang akan bertanding di Temasya SUKMA Sarawak 2024

Program berakhir dengan sesi menandatangani dokumen akujanji KSS dan sesi bergambar sebelum sesi raptai Majlis seterusnya.

2ND INTERNATIONAL INDONESIA OPEN PENCAK SILAT CHAMPIONSHIP 2024

_Day 5 Tuesday_

16 July 2024

Sukan : Pencak Silat

Event :Class A Female ( 45-50kg)

Stage :Final

Athlete : Nur Farah Mazlan vs Rena Putriana (Aceh)

Result :Won 24-12

*Remarks*

Gold Medal

Event :Class H Men( 80-85kg)

Stage :Final

Athlete : Mohd Abdul latif bin maxzakir vs wayan ari arta

(Garuda A)

Result : Lost 59-60

*Remarks*

Silver Medal

Event : Class E Female( 65-70kg)

Stage : Semi Final

Athlete : Nor Ainun Mokhtar vs irana Tias Savira (Universitas Muhammadiyaj Surakarta)

Result : Lost 32-38

*Remarks*

Silver Medal

Event : Ganda Putra

Stage :Final

Athlete :Azrol/Azray vs Asep Raihan/Imam suyudi

Result :WIN 9.925 – 9.905

*Remarks*

Gold Medal

PESILAT TERBAIK LELAKI

M Danial Azrol/M Danial Azray – Ketegori Ganda Putra (silat seni)

📸: PESAKA MALAYSIA

SIDANG MEDIA PENGUMUMAN TAJAAN INSENTIF KEMENANGAN TEMASYA SUKAN OLIMPIK PARIS 2024

Menteri Belia dan Sukan, YB Hannah Yeoh hari ini mengumumkan dua penaja yang akan memberikan tajaan kepada atlet yang berjaya membawa pulang pingat emas pertama di Temasya Sukan Olimpik Paris 2024.

Dua penaja tersebut ialah dari Tan Sri Dr. Lim Wee Chai , Pengasas dan Pengerusi Eksekutif Top Glove menawarkan pangsapuri servis bernilai RM 1 juta dan En. Lim Kim Heng, Pengerusi Eksekutif Senheng yang menawarkan wang tunai RM 1 juta kepada atlet yang berjaya memenangi pingat emas di bawah Program Bakat Badminton SS (2102-2016) yang telah layak ke Sukan Olimpik Paris iaitu Aaron Chia, Soh Wooi Yik dan Chen Tan Jie.

Tajaan ini adalah sebagai penyuntik semangat atlet untuk mempamer aksi terbaik di Paris nanti.

MESYUARAT ‘HIGH PERFORMANCE SPORT TEAM MEETING’ (HPTM) SUKAN WUSHU

Mesyuarat ‘High Performance Sport Team Meeting’ (HPTM) bagi sukan Wushu telah diadakan pada 16 Julai bertempat di MSN, Bukit Jalil.

Tujuan mesyuarat ini diadakan untuk membincangkan prestasi atlet serta isu-isu berbangkit antara atlet dan jurulatih.

Turut hadir, Pengurus Sukan, Jurulatih dan Atlet.

SIDANG MEDIA PROGRAM FAST TRACK SQUASH DI BAWAH INISIATIF JAWATANKUASA ROAD TO GOLD

Satu sidang media bersama Menteri Belia dan Sukan, YB Hannah Yeoh mengenai Program Fast Track Squash di bawah inisiatif Jawatankuasa Road To Gold telah diadakan di Dewan Banquet Casa 4, MSN Bukit Jalil.

Sidang media ini adalah mengenai perancangan program latihan 4 atlet squash yang telah terpilih ke dalam program fast track sebagai persediaan awal menghadapi Temasya Sukan Olimpik Los Angeles 2028.

4 atlet tersebut adalah S.Sivasangari, Ng Eain Yow, Aifa Azman dan Aira Azman akan menjalani pendedahan latihan luar negara selain bantuan kejurulatihan khusus, peralatan latihan dan pemulihan, perkhidmatan sokongan perubatan dan sains sukan serta khidmat kepakaran teknikal.

PROGAM TAKLIMAT KOD SUKAN SELAMAT BERSAMA KONTINJEN SARAWAK

Program taklimat kod sukan selamat bersama Kontinjen Sarawak telah diadakan pada 14 Julai 2024 di Kuching, Sarawak.

Sesi ini telah dihadiri 497 orang atlet dari 20 jenis sukan yang akan bertanding di Temasya SUKMA Sarawak 2024.

Program berakhir dengan sesi menandatangani dokumen akujanji KSS.

2024 PWBA OKLAHOMA REGIONAL

Sukan : TENPIN BOLING (PODIUM)

Tarikh : 14 Julai 2024

Tempat : Oklahoma, USA

Keputusan Pertandingan

Johan – Esther Cheah (MAS)

Naib Johan – Riana Davis (USA)

Ketiga – Shelby Davis (USA)

**1st PWBA Regional win for Esther Cheah

2nd International Indonesia Open Pencak Silat Championship 2024 Jakarta Indonesia

Day 1 Friday

11 July 2024

Class B Men( 50-55kg)

Stage :Primary stage

Athlete :Muhammad Khairi Adib Azhar

Opponent:Raihan Firdaus (Tapak Suci Yogyakarta)

Result :WIN 50-14

Remarks

Advanced To Quarter Final

Class A Men( 45-50kg)

Stage :Primary stage

Athlete :Nur Farah Mazlan

Opponent:Laras Framudya (Mainsilat Club)

Result :Won 70-2

Remarks

Advanced To Quarter Final

—————————————————

Day 2 Saturday

13 July 2024

Class B Men (55-60kg)

Stage :Primary Stage 1

Athlete :Mohamad Hazim Bin Amzad

Opponent;Mohammad Najib (PSHT Korps)

Result :Won 48-3

Remarks

Advanced To Primary Stage 2

Class C Men( 55-60kg)

Stage :Primary Stage 2

Athlete :Mohamad Hazim Bin Amzad

Opponent;Firman Kurniawan (Walat Puti Jambi)

Result :Won 39-1

Remarks

Advanced To Quarter Final

Class D Men( 60-65kg)

Stage :Primary Stage 1

Athlete :Muhammad Izzul İrfan Bin Marzuki

Opponent :Song Vidal (Cambodia)

Result :Won 73-30

Remarks

Advanced To Primary Stage 2

Class D Men( 60-65kg)

Stage :Primary Stage 2

Athlete :Muhammad Izzul İrfan Bin Marzuki

Opponent :Rendi (Ikspi Kera Sakti)

Result :Won 45-6

Remarks

Advanced To Quarter Final

Class E Men( 65-70kg)

Stage : Primary Stage 1

Athlete : Muhamad Helmi

Opponent : Fahmi Fadli (Universiti Negeri Jakarta)

Result : Lost 61-63

Class F Men( 70-75kg)

Stage : Primary Stage

Athlete : Mohd Shahrul Zeckry Bin Sulaiman

Opponent : Daffa Agustarahman (Universiti Negeri Jakarta)

Result :Lost 67-70

Class G Men( 75 -80kg)

Stage : Primary Stage

Athlete : Afiq Aniq Bin Fazly

Result : Lost TKO (8-12)

*Remarks*

Injured Left Knee

📸: PESAKA MALAYSIA

Majlis Sukan Negara Malaysia