39 ATLET KITA JUARA TERSENARAI KE PROGRAM PODIUM

Dihantar pada : 10 Nov 2017 | Berita

KUALA LUMPUR, 9 November 2017 – Kejayaan cemerlang pasukan hoki negara yang layak beraksi di Piala Dunia secara merit di India tahun depan selain muncul naib juara Piala Asia bulan lalu menyasikan mereka disenaraikan ke Program Podium bermula  Januari 2018.

Pada majlis pengumuman senarai terkini atlet Program Podium di Dewan Perdana ISN, Bukit Jalil, menyaksikan skuad kendalian Stephen Van Huizen merupakan ahli pasukan terbesar dalam Program Podium secara berpasukan, selepas pasukan sepak takraw.

Selain skuad hoki, sukan olahraga menyaksikan 2 wakil tersenarai iaitu Irfan Shamsudin (lempar cakera), Hakimi Ismail (lompat kijang) manakala pencak silat menyaksikan pertambahan seramai empat pesilat iaitu Faizul Nasir, Taqiyuddin Hamid, Rosli Md Sharif dan Robial Sobri.

Sukan menembak pula kembali tersenarai menerusi Jonathan Wong,  diikuti sukan boling yang menyaksikan pertambahan 2 atlet iaitu Natasha Roslan dan Ahmad Muaz Mohd Fisol.

Turut tersenarai  Izzah Amzan (gimnastik berirama), Zharif Syahir Zolkepli (memanah), Auni Fatihah Khamis (boling padang), Azroy Hazalwafie (angkat berat) dan Yeap Wai Kin (wushu).

Dalam pada itu, Didin Terasoh (para badminton), Muhammad Afiq Afify Rizan (para berbasikal) dan Abu Samah Borhan (tenis kerusi roda) antara wakil atlet paralimpik yang terpilih ke Program Podium.

Pertambahan terbaru ini menjadikan jumlah keseluruhan atlet dalam program Podium 2018 adalah seramai 146 orang, berbanding 120 atlet pada 2017.

 

Senarai 146 atlet Program Podium:

Olahraga

Nauraj Singh Randhawa

Muhammad Hakimi Ismail (Baru)

Muhammad Irfan Shamsuddin (Baru)

 

Memanah

Khairul Anuar Mohamed

Haziq Kamaruddin

Muhammad Akmal Nor Nasrin

Muhammad Ikram Joni

Muhamad Zarif Syahiir Zolkepeli (Baru)

 

Badminton

Datuk Lee Chong Wei

Tan Wee Kiong

Goh Wei Shem

Goh Liu Ying

Chan Peng Soon

Vivian Hoo Kah Mun

Woon Khe Wei

Tan Kian Meng

Lai Pei Jin

Goh Jin Wei

Ong Yew Sin

Teo Ee Yi

 

Basikal

Mohd Azizulhasni Awang

Fatehah Mustapa

Muhammad Shah Firdaus Sahrom

Mohd Fadhil Mohd Zonis

Mohd Shariz Efendi Mohd Shahrin

Muhd Khairil Nizam Rasol

Farina Shahwati Mohamed Adnan

 

Terjun

Pandelela Rinong

Cheong Jun Hoong

Nur Dhabitah Sabri

Ahmad Amsyar Azman

Chew Yi Wei

Ooi Tze Liang

Leong Mun Yee

 

Gimrama

Amy Kwan Dict Weng

Koi Sie Yan

N Shasangari Sivanesway

Izzah Amzan (Baru)

 

Hoki

Pasukan Hoki Lelaki (Baru)

 

Karate

Lim Chee Wei

Syakilla Salni Jefry Krisnan

 

Boling Padang

Mohammad Hizlee Abdul Rais

Fairul Izwan Abd Muin

Mohammad Fairuz Abdul Jabal

Mohammad Syamil Syazwan Ramli

Mohammad Soufi Rusli

Zulhilmie Redzuan

Azlina Arshad

Zuraini Khalid

Nur Fidrah Noh

Siti Zalina Ahmad

Emma Firyana Saroji

Nor Hasimah Ismail

Auni Fatihah Khamis (Baru)

 

Pencak Silat

Mohd AL-Jufferi Jamari

Mohd Fauzi Khalid

Siti Rahmah Mohd Nasir

Razak Ghazali

Muhammad Faizul M Nasir (Baru)

Mohd Taqiyuddin Hamid (Baru)

Rosli Mohd Shari (Baru)

Muhammad Robial Sobri (Baru)

 

Pelayaran

Khairulnizam Mohd Afendy

Mohamad Faizal Norizan

Ahmad Syukri Abdul Aziz

Nuraishah Jamil

Norashikin Mohd Sayed

Nurshazrin Mohd Latif

 

Sepak Takraw

12 atlet (Beregu,quadrant, regu, pasukan)

 

Menembak

Johnathan Wong (Baru)

 

Skuasy

Nicol David

Low Wee Wern

Mohd Nafiizwan Adnan

Ivan Yuen

S Sivasangari

 

Renang

Welson Sim

 

Bowling

Muhd Rafiq Ismail

Timmy Tan

Adrian Ang

Alex Liew

Mohd Syafiq Ridhwan

Sin Li Jane

Esther Cheah

Syaidatul Afifah Badrul Hamidi

Siti Safiyah Abdul Rahman

Shalin Zulkifli

Natasha Roslan (Baru)

Ahmad Muaz Mohd Fishol (Baru)

 

Angkat Berat

Muhammad Azroy Hazlwafie Izhar Ahmad

 

Wushu

Loh Jack Chang

Vincent Wong

Yeap Wai Kin (Baru)

 

ATLET PARA

Olahraga

Abdul Latif Romly (lompat jauh T20)

Muhammad Ziyad Zolkefli (lontar peluru F20)

Mohamad Rudzuan Mohamad Puzi (100m/200m T36)

Siti Noor Radiah Ismail (lompat jauh T20)

Nasharuddin Mohd (400m/800m T20)

Doriah Poulus (lempar cakera, lembing dan peluru F44)

Mohamad Saifuddin Ishak (100m T12 dan lompat jauh F12)

Krisna Kumar (100m/200m/ 400m T38)

 

Badminton

Bakri Omar – perseorangan lelaki (SL4)

Cheah Leik Hou – perseorangan lelaki (SU5)

Hairulfozi Saaba – beregu lelaki (SU5)

Madzlan Saibon – perseorangan lelaki WH2

Didin Terasoh perseorangan lelaki SS6 (Baru)

 

Basikal Para

Aiman Asraf Ahmad Bajuri Tendem

Mohd Najib Turano ((Mass Start/ lebuh raya/ 4km/ pecut /1km)

Mohd Khairul Azwan Wahab Tandem

Afiq Afify Rizan pecut/ 1km dan 4km (Baru)

 

Para Powerlifting

Jong Yee Khie

Mohd Shahmil Md Saad

         

39 ATLET KITA JUARA TERSENARAI KE PROGRAM PODIUM

Dihantar pada : 10 Nov 2017 | Berita

KUALA LUMPUR, 9 November 2017 – Kejayaan cemerlang pasukan hoki negara yang layak beraksi di Piala Dunia secara merit di India tahun depan selain muncul naib juara Piala Asia bulan lalu menyasikan mereka disenaraikan ke Program Podium bermula  Januari 2018.

Pada majlis pengumuman senarai terkini atlet Program Podium di Dewan Perdana ISN, Bukit Jalil, menyaksikan skuad kendalian Stephen Van Huizen merupakan ahli pasukan terbesar dalam Program Podium secara berpasukan, selepas pasukan sepak takraw.

Selain skuad hoki, sukan olahraga menyaksikan 2 wakil tersenarai iaitu Irfan Shamsudin (lempar cakera), Hakimi Ismail (lompat kijang) manakala pencak silat menyaksikan pertambahan seramai empat pesilat iaitu Faizul Nasir, Taqiyuddin Hamid, Rosli Md Sharif dan Robial Sobri.

Sukan menembak pula kembali tersenarai menerusi Jonathan Wong,  diikuti sukan boling yang menyaksikan pertambahan 2 atlet iaitu Natasha Roslan dan Ahmad Muaz Mohd Fisol.

Turut tersenarai  Izzah Amzan (gimnastik berirama), Zharif Syahir Zolkepli (memanah), Auni Fatihah Khamis (boling padang), Azroy Hazalwafie (angkat berat) dan Yeap Wai Kin (wushu).

Dalam pada itu, Didin Terasoh (para badminton), Muhammad Afiq Afify Rizan (para berbasikal) dan Abu Samah Borhan (tenis kerusi roda) antara wakil atlet paralimpik yang terpilih ke Program Podium.

Pertambahan terbaru ini menjadikan jumlah keseluruhan atlet dalam program Podium 2018 adalah seramai 146 orang, berbanding 120 atlet pada 2017.

 

Senarai 146 atlet Program Podium:

Olahraga

Nauraj Singh Randhawa

Muhammad Hakimi Ismail (Baru)

Muhammad Irfan Shamsuddin (Baru)

 

Memanah

Khairul Anuar Mohamed

Haziq Kamaruddin

Muhammad Akmal Nor Nasrin

Muhammad Ikram Joni

Muhamad Zarif Syahiir Zolkepeli (Baru)

 

Badminton

Datuk Lee Chong Wei

Tan Wee Kiong

Goh Wei Shem

Goh Liu Ying

Chan Peng Soon

Vivian Hoo Kah Mun

Woon Khe Wei

Tan Kian Meng

Lai Pei Jin

Goh Jin Wei

Ong Yew Sin

Teo Ee Yi

 

Basikal

Mohd Azizulhasni Awang

Fatehah Mustapa

Muhammad Shah Firdaus Sahrom

Mohd Fadhil Mohd Zonis

Mohd Shariz Efendi Mohd Shahrin

Muhd Khairil Nizam Rasol

Farina Shahwati Mohamed Adnan

 

Terjun

Pandelela Rinong

Cheong Jun Hoong

Nur Dhabitah Sabri

Ahmad Amsyar Azman

Chew Yi Wei

Ooi Tze Liang

Leong Mun Yee

 

Gimrama

Amy Kwan Dict Weng

Koi Sie Yan

N Shasangari Sivanesway

Izzah Amzan (Baru)

 

Hoki

Pasukan Hoki Lelaki (Baru)

 

Karate

Lim Chee Wei

Syakilla Salni Jefry Krisnan

 

Boling Padang

Mohammad Hizlee Abdul Rais

Fairul Izwan Abd Muin

Mohammad Fairuz Abdul Jabal

Mohammad Syamil Syazwan Ramli

Mohammad Soufi Rusli

Zulhilmie Redzuan

Azlina Arshad

Zuraini Khalid

Nur Fidrah Noh

Siti Zalina Ahmad

Emma Firyana Saroji

Nor Hasimah Ismail

Auni Fatihah Khamis (Baru)

 

Pencak Silat

Mohd AL-Jufferi Jamari

Mohd Fauzi Khalid

Siti Rahmah Mohd Nasir

Razak Ghazali

Muhammad Faizul M Nasir (Baru)

Mohd Taqiyuddin Hamid (Baru)

Rosli Mohd Shari (Baru)

Muhammad Robial Sobri (Baru)

 

Pelayaran

Khairulnizam Mohd Afendy

Mohamad Faizal Norizan

Ahmad Syukri Abdul Aziz

Nuraishah Jamil

Norashikin Mohd Sayed

Nurshazrin Mohd Latif

 

Sepak Takraw

12 atlet (Beregu,quadrant, regu, pasukan)

 

Menembak

Johnathan Wong (Baru)

 

Skuasy

Nicol David

Low Wee Wern

Mohd Nafiizwan Adnan

Ivan Yuen

S Sivasangari

 

Renang

Welson Sim

 

Bowling

Muhd Rafiq Ismail

Timmy Tan

Adrian Ang

Alex Liew

Mohd Syafiq Ridhwan

Sin Li Jane

Esther Cheah

Syaidatul Afifah Badrul Hamidi

Siti Safiyah Abdul Rahman

Shalin Zulkifli

Natasha Roslan (Baru)

Ahmad Muaz Mohd Fishol (Baru)

 

Angkat Berat

Muhammad Azroy Hazlwafie Izhar Ahmad

 

Wushu

Loh Jack Chang

Vincent Wong

Yeap Wai Kin (Baru)

 

ATLET PARA

Olahraga

Abdul Latif Romly (lompat jauh T20)

Muhammad Ziyad Zolkefli (lontar peluru F20)

Mohamad Rudzuan Mohamad Puzi (100m/200m T36)

Siti Noor Radiah Ismail (lompat jauh T20)

Nasharuddin Mohd (400m/800m T20)

Doriah Poulus (lempar cakera, lembing dan peluru F44)

Mohamad Saifuddin Ishak (100m T12 dan lompat jauh F12)

Krisna Kumar (100m/200m/ 400m T38)

 

Badminton

Bakri Omar – perseorangan lelaki (SL4)

Cheah Leik Hou – perseorangan lelaki (SU5)

Hairulfozi Saaba – beregu lelaki (SU5)

Madzlan Saibon – perseorangan lelaki WH2

Didin Terasoh perseorangan lelaki SS6 (Baru)

 

Basikal Para

Aiman Asraf Ahmad Bajuri Tendem

Mohd Najib Turano ((Mass Start/ lebuh raya/ 4km/ pecut /1km)

Mohd Khairul Azwan Wahab Tandem

Afiq Afify Rizan pecut/ 1km dan 4km (Baru)

 

Para Powerlifting

Jong Yee Khie

Mohd Shahmil Md Saad